Nie pozwól aby chwasty opanowały twoje poleKiedy pozwolisz chwastom i trawom rosnąć, zaczną rozmnażać się przez nasiona lub korzenie czy kłącza.

Oznacza to więcej chwastów w przyszłym roku i prawdopodobieństwo jeszcze większych strat. Rolnicy zazwyczaj myślą zarówno krótko, jak i długoterminowo, więc pamiętają, że rozwiązanie małego problemu teraz jest o wiele łatwiejsze niż późniejsze opanowanie dużego problemu. Jeśli stosujemy odpowiednie środki ochrony roślin, w ten sposób z biegiem lat na polach może pojawiać się coraz mniej chwastów, co oznacza, że rolnicy mogą łatwiej zwalczać chwasty.

uprawy02

Dlaczego zwalczanie chwastów w ziemniaku jest ważne

Niektórzy rolnicy uważają, że sadzenie roślin okrywowych lub utrzymywanie pola w uprawie poza sezonem, z uprawami takimi jak pszenica ozima, może być pomocne, ponieważ będą one konkurować z niechcianymi gatunkami chwastów i zapewnią dobrze znaną roślinę do zwalczania. Inni rolnicy uważają, że lepiej jest stosować herbicydy zamiast orki oraz uprawę zerową lub minimalną, ponieważ struktura gleby lepiej zatrzymuje wodę, a dżdżownice rozwijają zdrowie gleby. W ten sposób gleba pomaga lepiej filtrować wodę, dzięki czemu nie ma spływu.

uprawy04

Zwalczanie chwastów w rolnictwie i ogrodnictwie nie jest łatwą sprawą. W rzeczywistości na polu mogą występować dziesiątki rodzajów chwastów. Niektóre z nich to chwasty szerokolistne, inne to tak naprawdę trawy, w zależności od wpływu i liczby gatunków możemy zastosować herbicydy o szerokim spektrum działania. Rolnik weźmie również pod uwagę, co jest sadzone w pobliżu, czy w pobliżu jest woda i inne tereny, które nie mogą mieć kontaktu z agrochemią. Odpowiednie stosowanie środków ochrony roślin zmniejsza również nakłady pracy potrzebnej do pozbycia się chwastów z pola.Kiedy wiesz, jakie chwasty miałeś na polu w zeszłym roku, możesz dobrać odpowiedni herbicyd, aby przeprowadzić zwalczanie chwastów w ziemniaku, co da uprawom więcej czasu na rozwój i większą szansę na wyprzedzenie chwastów. Różne rodzaje środków ochrony roślin oferują różnorodne korzyści w zależności od zastosowania i efektów działania.