Remont mieszkania: Jak układać podłogę?Samodzielne remontowanie mieszkań jest doskonałym sposobem na to, by znacznie obniżyć koszty. Nie ma bowiem co ukrywać, że firmy remontowo-budowlane liczą sobie bardzo dużo za robociznę, a dużo możemy zrobić sami. Na przykład ułożenie nowej podłogi jest czynnością, która wydaje się dosyć łatwa i prosta do wykonania w samodzielnym zakresie, jednak trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach, bez których żadna podłoga nie będzie ułożona poprawnie.

podklad korkowy

Zacznijmy od tego, co kładziemy bezpośrednio na wylewkę, gdy już zerwiemy stary parkiet i się do niej dostaniemy. Otóż pierwszą rzeczą, jaką kładzie się pod panele podłogowe - najpopularniejszy w dzisiejszych czasach typ podłogi - są specjalne podkłady. Mają one kilka zadań. Najważniejszym jest równomierne rozkładanie sił nacisku, które powstają u góry gdy chodzimy po panelach. Mają one też zadanie amortyzować ewentualne wstrząsy. Efektem tego wszystkiego jest brak pukania, skrzypienia i stukania podłogi. Ten efekt byłby bardzo nieprzyjemny zwłaszcza nocą, gdy usiłujemy nie budząc domowników przedostać się do innego pomieszczenia. Druga istotna sprawa to ogrzewanie podłogowe. Jeżeli takie mamy, a jest ono dzisiaj coraz popularniejsze, to potrzebujemy ułożyć specjalny rodzaj podkładów. Najlepiej by był to podkład kwarcowy Sklep gdzie możemy go kupić znajdziemy między innymi na stronie Podlogi24.NET. Każda podłoga jest inna i będzie wymagała odpowiednich parametrów technicznych podkładów, znalezienie odpowiednich zapewni na wyszukiwarka i porównywarka. Możemy też zadzwonić do konsultantów, którzy pomogą w zamówieniu.
podklad na ogrzewanie

Dopiero gdy będziemy mieli gotową warstwę podkładów, które są swoistą podbudową dla podłogi z paneli, możemy zacząć ich układanie. Pamiętajmy, że na podkładach nie wolno oszczędzać, bo jest to inwestycja na lata. W przyszłości, bez kompletnego demontażu podłogi, nie będziemy już mogli dostać się do tego, co ułożymy pod spodem. Dlatego pomimo faktu, że podkłady kwarcowe są drogie, to nie powinniśmy na nich oszczędzać, zwłaszcza że definitywnie jest to materiał wart swojej ceny.