Czym kierować się przy w wyborze zakładu pogrzebowego?Zakład pogrzebowy, podejmując się wykonania usługi, bierze odpowiedzialność za całość działań formalno- logistycznych związanych z pogrzebem. Aby nie martwić się o jakość świadczonych usług i przebieg zdarzeń, warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnej firmy, by w spokoju przeżywać utratę bliskiej osoby.

Podstawowe obowiązki należące do zakładu pogrzebowego to: przygotowanie ciała do złożenia w trumnie, transport ciała oraz obsługa uroczystości pochówku oraz złożenie trumny w grobie. Poszczególne zakłady pogrzebowe poszerzają swoją ofertę o dodatkowe usługi, zwiększając komfort klientów w tym smutnym dla nich dniu. Wybór odpowiedniej firmy to wiążąca decyzja.

Co dotyczy działań formalnych?

Niespodziewane odejście bliskiej osoby, utrudnia racjonalne myślenie. Trudno podjąć wtedy decyzję o wyborze zakładu pogrzebowego. Właściwy wybór, znacznie obniża zajętość rodziny i oddaje odpowiedzialność za organizację pogrzebu w ręce specjalistów. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić zakres świadczonych usług oraz opinie klientów. Przedstawiciel zakładu pogrzebowego ustala z rodziną wszystkie szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebu. Załatwia niezbędne dokumenty i sprawy na cmentarzu, w urzędzie czy firmie ubezpieczeniowej.

Kremacja zamiast tradycyjnego pochówku.

Kiedy bliscy zmarłego decydują się na kremacje zwłok, warto dowiedzieć się jaka odległość dzieli krematorium od zakładu pogrzebowego. Ponadto czy firma posiada własne krematorium czy zleca to innemu zakładowi. Pytania nabierają znaczenia, gdy rodzina zechce towarzyszyć zmarłemu przed procesem kremacji.

transport zwlok do kaplicy

Po stronie zakładu pogrzebowego pojawia się najczęściej zapytanie czy rodzina zmarłego chciałaby obserwować proces kremacji. Wówczas rodzina może wybrać miejsce, które z jej perspektywy będzie najwygodniejsze m.in. pod względem transportu. Pożegnanie ze zmarłym odbywa się najczęściej w kaplicy krematoryjnej, przygotowanej specjalnie w tym celu. Kiedy rodzina rezygnuje z obecności w procesie kremacji, zakład samodzielnie wybiera krematorium. Decyzja pada na ośrodki oddalone od miast, dzięki czemu przedstawiają one propozycje bardziej atrakcyjne cenowo.

Wartość usług zakładu pogrzebowego uzależniona jest od dodatkowych propozycji znajdujących się w ofercie m.in. krzyży aluminiowch, kompozycji kwiatowych czy rodzajów trumny do wyboru.  Komfort i spokój członków rodziny jest jednak w takim dniu nie do przecenienia. Szczegóły ofert oraz propozycje poszczególnych zakładów pogrzebowych znajdują się na stronie internetowej: zaklady-pogrzebowe.com