Dlaczego warto kupić piłę stołową?Niezależnie od tego, czy ktoś prowadzi firmę związaną z  usługami budowlanymi, czy stolarskimi, czy jest zapalonym majsterkowiczem, piła stołowa to jedno z podstawowych narzędzi. Wszystko dlatego, iż jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Wygodne w użytkowaniu i bezpieczne. Co więcej, wiele modeli pił tego typu posiada możliwość regulacji wysokości ostrza piły, co pozwala na wykonywanie różnego typu prac i precyzyjną obróbkę materiału. Dlatego są narzędziem niezbędnym w wielu branżach.

Piła stołowa do drewna - kiedy jest przydatna?

Piły stołowe do drewna mają zastosowanie w wielu branżach. Z jednej strony sprawdzają się w sektorze budowlanym. Wszystko dlatego, iż drewno jest nie tylko materiałem wykończeniowym, który wykorzystuję się przy okazji podłóg, czy schodów. To także powszechny materiał konstrukcyjny, stosowany w trakcie wznoszenia budynków. Dlatego niejednokrotne zachodzi potrzeba przycięcia desek, czy innych elementów drewnianych. Pomoże w tym piła stołowa. Co więcej, pozwala na obróbkę dużej ilości drewna w krótkim czasie. Bardzo ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób dbać o samo ostrze. W szczególności, jeśli przycina się stare deski, czy na przykład pozostałości po szalunku. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy drewno nie posiada gwoździ. Stanowią one zagrożenie dla osoby, które wykonuje prace na pile, a jednocześnie elementy metalowe z pewnością stępią ostrze.

workshop-4281746_1280 (1)

Piła stołowa - doskonała przy okazji prac stolarskich

Pracownie stolarskie, zarówno te, w których wykorzystuje się naturalne drewno, jak również materiały drewnopochodne, na przykład płyty wiórowe, to miejsce, gdzie tego typu narzędzie po prostu musi się znaleźć. Pozwala na szybką i precyzyjną, wstępną obróbkę elementów. Jest wygodne w użytkowaniu i bardzo stabilne. Piły tego typu popularnie nazywa się także cyrkularkami. Można wyróżnić ich dwa typy - te, które zasilane są prądem o napięciu 230V oraz rozwiązania typowo przemysłowe, które zasilane są prądem trójfazowym. Wybór poszczególnego rozwiązania powinien być podyktowany przede wszystkim docelowym zastosowanie piły. Jeśli chodzi o obróbkę niewielkich elementów, nawet desek, czy płyt wiórowych, standardowa piła z wpięciem do gniazda, sprawdzi się doskonale. Co więcej, może być użytkowana także w wielu miejscach, na przykład tam, gdzie nie ma kontaktu trójfazowego. Jednocześnie piły przemysłowe o dużej mocy mogą być pomocne przy okazji intensywnych prac. Szczególnie na tartakach, gdzie obróbce poddaje się także duże pnie i inne, spore gabarytowo kawałki drewna.