Wycieczki do Lwowa to bardzo atrakcyjna i ciekawa metoda na spędzenie wolnego czasuHistoria naszego kraju to historia naprawdę bardzo skomplikowana, pełna wzlotów, ale i upadków, pełna wzniosłych chwil, ale i dramatycznych wydarzeń. Tak samo, granice Polski w przeszłości wielokrotnie się zmieniały, a różne znane miasta, przechodziły z obcego pod polskie panowanie i na odwrót, Polska traciła też często ziemie, które rdzennie należały do nas. Jeżeli więc mowa o jakimś mieście, które historycznie było polskie, a obecnie już nie jest, to chyba pierwsze, co przychodzi na myśl to Lwów. Miasto to, leżące obecnie na Ukrainie, wciąż zamieszkuje bardzo duża liczba Polaków oraz ich potomków.

To wszystko sprawia, że miasto to jest bardzo często odwiedzane turystycznie. Okazuje się bowiem, że atrakcyjne i ciekawe miejsca można znaleźć nie tylko za zachodnią granicą naszego kraju, ale i właśnie za wschodnią, szczególnie, że miasto to było kiedyś przecież polskie. Dlatego też ludzie spragnieni ciekawych wrażeń, wszelkie osoby o zamiłowaniach historycznych, a także wielbiciele pięknego stylu i architektury chętnie wybierają się na wycieczki do Lwowa. Takie wycieczki są organizowane przez wiele biur podróży, a wyjazdy mają miejsce praktycznie z każdego większego miasta na terenie Polski.

lwow opera

Jeżeli już znajdziemy się we Lwowie, co warto jest na miejscu zobaczyć? Na pewno stare miasto, czyli tak zwaną starówkę, która ukazuje bardzo zróżnicowane wpływy architektoniczne, związane z zamieszkującym tutaj zawsze bogactwem kulturowym. Jest tu też wiele katedr, kościołów i soborów, między innymi Katedra Łacińska, Kościół Dominikanów i Kościół Jezuitów. Znajdują się też na terenie Lwowa bardzo ciekawe pałace, jak choćby Pałac Potockich. Warto zajść również na rynek i obejrzeć zabytkowe kamienice. Warty odwiedzin jest też teatr, arsenał i dworzec. Jak więc widać, naprawdę jest co robić na takiej wycieczce.

Miasto z historią

Planując zagraniczne wakacje, warto wziąć pod uwagę kraje za naszą wschodnią granicą. Przemawia za tym wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość poznania dawnej kultury i historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów, gdyż wiele miast na wschodzie niegdyś do niej należało. Wśród nich wyróżnia się szczególnie Lwów, tak istotny w kontekście polskiej historii.

Wycieczki do Lwowa stały się bardzo powszechne. Jest to miasto wyjątkowo chętnie wybierane przez miłośników architektury i historii. Duży procent ukraińskich zabytków skupia się właśnie tam. Jako przykłady można przytoczyć neorenesansowy Pałac Potockich, wybudowany w latach 1888-1990 dla Alfreda Józefa Potockiego, Cmentarz Łyczakowski, będący najstarszą zabytkową nekropolią Lwowa, albo Czarną Kamienicę wzniesioną w okresie renesansu według projektu Piotra Barbona.

wycieczka do lowa

Oprócz podziwiania architektury, turysta przebywający we Lwowie może wybierać z szerokiej oferty tamtejszych muzeów i galerii. Godne polecenia są: Lwowska Galeria Sztuki, gdzie można podziwiać między innymi obrazy Jacka Malczewskiego i Artura Grottgera, oraz Lwowskie Muzeum Narodowe, gdzie wystawiane są bardzo rzadkie i stare druki, a także dawne manuskrypty.

Dla osób, które cenią sobie intensywne życie nocne Lwów oferuje mnogość barów i klubów nocnych, gdzie można rozerwać się i zrelaksować przed kolejnym dniem intensywnego poznawania kultury i sztuki. Wycieczki do Lwowa są także doskonałą okazją do zapoznania się z ukraińską kuchnią, która ze względu na podobieństwo do polskiej na pewno przypadnie do gustu miłośnikom dań prostych, sycących i pełnych smaku.
Lwów jest też chętnie wybierany przez turystów ze względu na koszty pobytu, które są bardzo niewielkie. Przeciętnie sytuowana osoba będzie zadziwiona małymi cenami, zarówno w hotelach jak i restauracjach, czy instytucjach kultury.

Pojechać do Lwowa

Wycieczki do Lwowa od lat cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Część osób podróżuje do tego miasta właśnie w ramach wycieczek, czyli wyjazdów zorganizowanych, a część jeździ tam prywatnie. Nawiasem mówiąc, ta druga opcja staje coraz bardziej popularna. Taki wyjazd jest zdecydowanie tańszy, kiedy podróżujemy w ten sposób z rodziną, natomiast jeśli chodzi o jedną czy dwie osoby, to warto skorzystać z oferty wycieczkowej. Każdy z nas ma jakieś swoje upodobania w tym względzie i trudno byłoby tutaj komukolwiek cokolwiek radzić, ale warto pochylić się nad tym kwestiami, bo może akurat ktoś zmieni zdanie w tym względzie. Każdy podróżujący chciałby, aby wyjazd był udany, ale nie zawsze wszystko układa się tak jak byśmy chcieli. A poza tym wiele zależy jeszcze od tego, z kim wyjeżdżamy, w jakie miejsce i ile wyłożyliśmy na naszą wycieczkę.

Przykład biura podróży, które oferuje wycieczki do Lwowa - www.kresy.com z Przemyśla.

Na pewno gdyby nie wyjazdy zorganizowane wiele osób nie byłoby w stanie samodzielnie zwiedzać, bo na przeszkodzie stoją często problemy natury technicznej, bo np. ktoś nie jeździ samochodem albo też nie ma zwyczajnie z kim pojechać. Problem przestaje istnieć, kiedy taka osoba zapisze się na wycieczkę. Zawsze można kogoś poznać w takich okolicznościach i nie trzeba się martwić o transport. Wycieczki mają jeszcze jeden walor, a mianowicie, pozwalają poznawać najbardziej atrakcyjne miejsca w kraju i poza jego granicami. Organizatorzy takich wyjazdów z reguły starają się zapewnić swoim klientom ciekawy program. To już tylko od nas samych zależy, dokąd chcemy pojechać i za jaką cenę. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy świat stoi przed nami otworem i dlatego korzystajmy jak najwięcej z życia. Wszak tego, co przeżyjemy i co zobaczymy, nikt nam nie odbierze.

Wróćmy jeszcze na chwile do samej wycieczki do Lwowa. Niezależnie od tego, w jaki sposób tam pojedziemy, warto zobaczyć to stare i jednocześnie klimatyczne miasto.