Zwalczanie pluskiew nie jest łatwe, ale realnePluskwy to paskudne robaki, które szybko się mnożą, gryzą i są uciążliwe. Dlatego od razu po zauważeniu pluskiew w domu trzeba przystąpić do ich tępienia. Nie wolno dopuścić, aby nadmiernie się rozmnożyły. Pluskwa żywi się krwią, gryzie, powoduje okropne swędzenie i sprawia, że życie jest nieznośne. Pluskwy nie biorą się z brudu, przynosi się je lub same przychodzą szczelinami.

Najczęściej pluskwy przynosimy z:

* hoteli

* hosteli

* schronisk

* szpitali

* wakacji w innych krajach

* nieraz nocujemy osoby, które mają pluskwy w domach;

* przywozimy je z używanymi, kupionymi okazyjnie meblami;

* czasami pluskwy przychodzą z innych budynków;

* bywa, że pluskwy pojawiają się w pociągach, autobusach, kinie, teatrze i setkach innych miejsc.

Nieważne skąd pluskwy zjawią się w naszym domu. Musimy je wytępić raz na zawsze, bardzo skutecznie. Pluskwy to nieproszeni goście, z którymi bardzo trudno jest żyć. Lepiej od razu zaprosić fachowców, którzy wytępią te robaki niż zmagać się z nimi bezskutecznie. Specjalistyczne firmy mają środki nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt, które doskonale sprawdzają się do tępienia robactwa. 

pajak

Pluskwy gryzą

Pluskwy mocno gryzą - a więc zwalczanie pluskiew jest bardzo ważne. Ich ukąszenia bardzo mocno swędzą, ale są też osoby, których w ogóle nie swędzą. Nieraz są to małe, nieraz duże ślady. Nieraz ślady są widoczne przez wiele tygodni, czasami znikają po kilku dniach. Wszystko zależy od osoby, która zostanie pogryziona przez te kłopotliwe owady. Lepiej zatem od razu po zauważeniu podejrzanych śladów wybrać się do lekarza i poprosić o pomoc medyczną. Pluskwy ukrywają się w szczelinach i szparach, a nie płytach czy książkach, w tych ostatnich miejscach nie należy ich szukać. Gryzą co 2-4 dni, więc ślady będą pojawiały się w cyklach. Nie dość, że ich ukąszenia swędzą to jeszcze mogą stać się początkiem gronkowca złocistego czy posocznicy, a to bardzo groźne dolegliwości, które koniecznie trzeba zwalczać. Mogą doprowadzić do zapalenia szpiku kostnego czy zespołu wstrząsu toksycznego. Z tych powodów pluskiew nie wolno lekceważyć. Gdy zadomowią się w mieszkaniu to trzeba będzie wyrzucić meble i rzeczy. A to też spore koszty. 

Jak walczyć z pluskwami?

Koniecznie trzeba:

* prać rzeczy, które były na łóżku lub w łóżku;

* trzeba trzepać pościele i koce oraz kołdry;

* prasować rzeczy;

* zalewanie rzeczy wrzącą wodą pozwala pozbyć się pluskiew;

* rzeczy można spakować w czarne worki i wystawić je na słońce;

* wymrażanie nie jest skuteczne, ale ciepło potrafi znacząco zmniejszyć populację pluskiew.